ترانزیت چیست؟

ترانزیت چیست؟

 

 

ترانزیت چیست :  این کار روش بسیار مناسبی برای کشورها می باشد که توان تولید برخی کالاهای مورد نیاز خود را که ندارند و یا در تولید انبوه آن کم توان هستند
به همین دلیل هر کشوری برای انجام فعالیت ترانزیت باید خود را با قوانین ترانزیت کالا بروز کند و از دستورات و قوانین پیروی کند .
می توان گفت که بازارهای ترانزیتی بسیار پر رقابت می باشد و هر کشوری در تلاش است که برای پیروزی و موفقیت بیشتر در بازارهای ترانزیتی کالا هزینه ها را به صورت رقابتی اعلام کنند .

بازارهای بین المللی

در حقیقت هر کشوری که بتواند از توانایی های خود را در بازارهای بین المللی استفاده کندو موفقیت کسب کند با سود بسیار خوبی مواجه خواهد شد. این نکته برای کشورهایی می باشد که هزینه های جابجایی کالا در آن کم باشد که باعث می شود در میان کشورهای دیگر به خوبی رقابت کند .
برخی از کشورها با توجه به موقعیت جغرافیایی، فرهنگی و منابع طبیعی که دارند توانایی یک سری تولیدات و محصولات را با تعداد بالا دارند . این تولیدات در صورتی که بیش از ظرفیت مصرف در آن کشور باشد می تواند با صادرات به سایر کشورها به یک فرصت درآمد زایی بالا برسند .

ترانزیت خارجی

زمان حمل کالا در صورتی که سه کشور در رابطه با آن محمله باشند را ترانزیت خارجی میگویند . یعنی کالا از مبدا تا مقصد سه کشور یا بیشتر را رد می کند.
در این کشورهای ترانزیتی، کالای وارد شده باید در زمان مشخص و از طریق مرزهای گمرکی مشخص برای ورود، وارد شده . و در طی زمان مشخصی نیز از این کشورها خارج شود .

ترانزیت به خارجی

این امر به خارج یک مبدا و یک مقصد وجود دارد، یعنی طی آن کالای صادراتی از گمرک مبدا با یک ارسال به گمرک .مقصد که یک کشور خارجی .است، ارسال می شود.

گذرنامه در ترانزیت

برای هر گونه ورود و خروج به هر کشوری نیاز به گذرنامه. است. در رابطه با رانندگانی که فعالیتشان ترانزیت کالا است، اداره گذرنامه باید با استعلام گرفتن از سازمان حمل و نقل کشور مبنی بر درست بودن ادعای فرد جهت دادن گذرنامه. و دفترچه خروخ اقدام کند. .همچنین در این رابطه نیروی انتظامی وظیفه دارد تا برای رانندگان گواهی نامه بین المللی، پلاک ترانزیتی و دفترچه مالکیت صادر کند.

ویژگی های شرکت  اتوبار ون بار ایران درخدمات ، حتی برای جابجایی های کم‌مسافت در ۳ مورد پایین خلاصه می‌شود :
وقت‌شناسی : حضور به موقع خودرو باربری و پرسنل از هنگام بارچینی تا زمان تخلیه مهار حمل نخاله و ضایعات ساختمانی داخل خودرو با استفاده از تجهیزات باربری راننده و خودروی سلامت و نیروی کار مؤدب و کاربلد .با ما بهترین ها را تجربه کنید .

ویژگی خدمات را تا بیشترین حد ممکن برای تمام سفارش های اسباب کشی وحمل کالا ها ارائه و اجرا میکنیم.به ویژه برای سفارشهای مسیر تهران و تمام شهرستانها کشور که مجدانه درحال انجام است .

تریلی های انواع مختلفی دارند که عموما برای حمل بار های سنگین و فوق سنگین در غرب و جنوب کشور مورد استفاده قرار میگیرند.تریلی کفی، تریلی بغل دار، تریلی چادری و تریلی کمرشکن ازمهمترین و کاربردی ترین تریلی ها هستند.ناوگان سنگین ون بار ایران  تمامی شهرستان ها را پوشش میدهد .حمل بار از شهرک های صنعتی تهران، حمل بار از  تهران به تمام کشورو بالعکس.

ون بارایران

ون بارایران جهت حمل نخاله و ضایعات ساختمانی شهری و بین شهری پاسخگوی نیاز شما عزیزان در تمام ساعات شبانه روز با برترین خدمات تضمین شده میباشد .شرکت حمل و نقل ون بار ایران با درنظر گرفتن نیازهای مشتریان، برنامه‌ریزی مدون و پشتکار پرسنل و توسعه ناوگان حمل ونقل سنگین خود به بالاترین سطح در این حوزه رسیده است. به همین دلیل هیچ شهر یا محلی در کشور وجود ندارد که در حوزه فعالیت و پوشش ما نباشد.در حوزه خودروهای سنگین و سایر وانت بارها ما بهترینیم.شرکت حمل و نقل ون‌بار در زمینه حمل و نقل کامیون و سبک بار، سراسر کشور را تحت پوشش دارد

 

با ارسال درخواست از طریق فرم زیر کارشناسان ما کمتر 15 دقیقه برای مشاوره با شما تماس میگیرند.

ترانزیت داخلی

ترانزیت چیست؟ اگر جابجایی کالایی بین دو گمرک در یک کشور باشد و این جابجایی به خاطر انجام .تشریفات. گمرکی صورت. گرفته باشد، به آن ترانزیت داخلی گفته می شود .
۱-در ترانزیت داخلی درگمرک مبدا، ابتدا کالایی. که قرار است ترانزیت شود بررسی می شود در صورت دیدن مغایرت، کالای مورد نظر قاچاق محسوب می شود.

۲-کالای ترانزیت شده باید در زمانی که مشخص شده است به مقصد برسد.
در صورتی که که در طی این مدت زمان به گمرک مقصد وارد نشود، کالای قاچاق محسوب می شود. اما اگر کالا در طول مسیر دچار حادثه و  تصادف شده باشد، می توانند. با در دست داشتن جریمه نیروی انتظامی حداکثر تا مدت ۵ روز از تاریخ قید شده در پروانه، کالای خود را ترخیص کنند .

مزایای ترانزیت در ایران

ترانزیت چیست؟ حمل بار شمال- جنوب و درنتیجه برقراری ارتباط ترانزیتی کشورهای روسیه، اروپای شرقی ، مرکزی ، شمالی ، آسیای میانه و قفقازاز یک‌ سو و آسیای جنوبی، جنوب شرقی، خاور دور، اقیانوسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس .
همچنین وجود بنادری چون  شهید رجائی، امیرآباد و بندرانزلی ازجایگاه ویژه ای درمسیر ترانزیتی کریدور شمال – جنوب برخوردار بوده و علاوه بربنادر مذکور بنادر شهید باهنر، لنگه، بوشهر، چابهار، امام خمینی(ره) ونوشهر نیز از پتانسیلهای نقش آفرینی منحصر به خود برخوردار می‌باشند که  به عنوان یک مزیت برجسته برای ایران تلقی می شود.نقش فعالی در برقراری ارتباط تجاری و اقتصادی بین کشورهای .عضو اکو و کالاهای صادراتی و وارداتی کشورهای عضو داشته باشد.

تخفیفات وتسهیلات گسترده جهت ترانزیت ازطریق ایران.مانند برخی از معافیت ها و تخفیفات درزمینه.هزینه های بندری وانبارداری وجود ظرفیت ها و.پتانسیلهای فراوان در بخشهای مختلف.حمل ونقلی کشور، افزایش کمی.و کیفی تجهیزات.و توسعه ظرفیت های جدید در زیرساختها و ناوگان ریلی ، جاده ای ، حمل و نقل دریایی و تجهیزات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور؛

 

Tags: , , , , , , ,

Related Posts

فهرست